بررسی ماهیت حقوقی قراردادهای بای بک در نظام فقهی، حقوقی ایران و بین الملل

بررسی ماهیت حقوقی قراردادهای بای بک در نظام فقهی، حقوقی ایران و بین الملل

… دانلود …

بررسی ماهیت حقوقی قراردادهای بای بک در نظام فقهی، حقوقی ایران و بین الملل دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد بررسی ماهیت حقوقی قراردادهای بای بک در نظام فقهی، حقوقی ایران و بین الملل کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي بررسی ماهیت حقوقی قراردادهای بای بک در نظام فقهی، حقوقی ایران و بین الملل،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن بررسی ماهیت حقوقی قراردادهای بای بک در نظام فقهی، حقوقی ایران و بین الملل :

سال انتشار : 1395

نام کنفرانس یا همایش : سومين همايش بسترهاي فساد مالي و اداري در نظام حقوقي ايران با رويکرد اصلاح و توسعه نظام حقوقي

تعداد صفحات : 14

چکیده مقاله:

قراردادهای بای بک (بیع متقابل) به عنوان یکی از انواع قراردادهای تجاری و بین المللی از دو قرارداد مجزا (قرارداد اولیه، قرارداد اصلی) به همراه یک پروتکل الحاقی تشکیل شده که هر کدام از این قراردادها از مکانیسم پیچیده ای برخوردار است. از سوی صاحب نظران برای اثبات یا عدم مشروعیت این نوع قرارداد بین المللی در نظام فقهی ، حقوقی نظرات و مطالب متفاوتی ارایه شده است که طرح آن ها راه گشای شناخت ماهیتی قراردادهای بای بک است. بر اساس یافته های به دست آمده قراردادهای بای بک در فقه اسلامی جایگاهیندارند چرا که فقه بیشتر به عقود معین پرداخته است. این رویکرد از آنجا نشات گرفته که چون روابط تجاری در حوزه ی بین المللی در گذشته به شکل تعریف شده ی امروزی نبوده است؛ از این رو این نوع قراردادهای بین المللی در فقه جایگاهی ندارند. از طرفی نمی توان به راحتی ماهیت حقوقی قرارداد بین المللی بای بک را با عقود تعریف شده ی نظام حقوقی ایران (عقود معین) تطبیق داد چرا که با مقایسه ای در این تاسیسات حقوقی می توان به روشنی تفاوت ها را مشاهده کرد. مبتنی بر این رویکرد مقاله پیش رو به بررسی ماهیت حقوقی قراردادهای بای بک در نظام فقهی، حقوقی و بین المللی می پردازد تا به تبیین جایگاه این تاسیس نوین بین المللی پرداخته شود.از آن جا که صنعت نفت و گاز از جمله صنایع سرمایه بر جهان است که معمولا دولت ها به تنهایی از عهده ی تامین منابع مالی توسعه ی آن برنمی آیند و قراردادهای بای بک نفتی روش قابل قبولی جهت جذب سرمایه گذاری خارجی است که در آن به حفظ صیانت و ذخایر معدنی و ملی می پردازد در این مقاله جایگاه حقوقی این نوع قراردادها نیز مورد بحث قرار می گیرد. در یک تقسیم بندی کلی قراردادهای نفتی در سه گروه شامل: قراردادهای امتیازی، قراردادهای مشارکت، قراردادهای خدمت قرار گرفته است که قراردادهای خدمت که ماهیتی پیمانکاری دارند و به بیع متقابل شهرت یافته اند در ایران به جهت قانونی به رسمیت شناخته شده است.

اینک شما با جستجوی بررسی ماهیت حقوقی قراردادهای بای بک در نظام فقهی، حقوقی ایران و بین الملل وارد صفحه فروش فایل دانلودی بررسی ماهیت حقوقی قراردادهای بای بک در نظام فقهی، حقوقی ایران و بین الملل شده اید.

توضیحات کامل و اطلاع از ریز مطالب این فایل با کلیک روی دکمه ی ادامه ی مطلب

بررسی ماهیت حقوقی قراردادهای بای بک در نظام فقهی، حقوقی ایران و بین الملل